За нас

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ААРЗ И НА НЕЙНИЯ УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ

       Генерал- майор /з/ инж. Вълчо Статев Фотев 

gen major fotev

Дата на раждане: 20  март 1943 г. 

Военно образование и квалификация:

  • 27.07.1988 г до 23.07.1990 г - Висше  военно  образование, специалност – Командно-щабна  оперативно  стратегическа във  военната  академия  на  ГЩ, Русия;
  • 02.09.1975 г до 31.07.1978 г - Висше  военно  образование, специалност – Командно-щабна оперативно тактическа  във военно  артилерийска  академия, гр. Ленинград, СССР;
  • 29.09.1960 г до 02.11.1965 г -  ВНВАУ “Г.Димитров”, гр.  Шумен.

Гражданска специалност: Магистър  по  радиоелектронна  техника.

Средно образование: 1960 г. – СПГ „Г. Димитров”, гр. Поморие.

Следдипломна квалификация:

  • 2001 г - Курс по  управление  на  персонала;
  • 2002-2004 г - Следдипломна  квалификация в УНСС гр. София за  придобиване  на професионална  квалификация  по ,,Икономика  на  сигурността  и  отбраната” във  Висшата  школа  по  международен  бизнес  и  право.
  • 01.09.1973 г до 30.12.1973 г – Курс във  ВА ,,Г.С. Раковски” – по бойното  използване  на  РВ и А  в  операцията;
  • 1994 г - Курс в Европейския  център  по  отбраната  на  НАТО George Marshall  в  Гармиш  Партенкирхен, Германия – по управление  на  отбраната  в  демократичната  държава;
  • 1998 г - Курс в Училището  на  НАТО  в Оберамергау, Германия – по регулиране  и  управление  на  кризи.

Професионална кариера:

  • 05.05.1998 г до 20.03. 2001 г - Началник на управление ракетни войски и артилерия в  Главния Щаб на  СВ;
  • 13.04.1997  г  до 04.05.1998  г - Началник  на управление ,,Личен  състав” в Главния  щаб  на  СВ;
  • 01.09.1996 г. до 13.04.1997 г - Заместник началник на  Главно  оперативно  управление в  ГЩ;
  • 25.08.1992 г до  01.09.1996 г - Началник  на самостоятелен  отдел РВ и А в  Генералния  щаб;
  • 07.02.1992 г до 25.08.1992 г – Началник на отдел РВ и А в  Управление „Бойна подготовка”  на ГЩ;
  • 28.08.1991 г до 07.02.1992 г - Главен  инспектор по  РВ и А  в  Инспектората  на  МО;
  • 24.08.1990 г до 28.08.1991 г - Командващ  на РВ и А  на  Трета  армия гр. Сливен;
  • 14.09.1987 г до 27.07.1988 г - Заместник началник на  оперативен  отдел в командването  на  РВ и А  на  КСВ;
  • 05.10.1982 г до 14.09.1987 г - Старши помощник началник на  отдел ,,Планиране” в  ОУ на  КСВ;
  • 22.09.1981 г до 05.10.1982 г - Старши помощник началник щаб в командването  на  артилерията  на  2-ра армия;
  • 30.09.1978 г до 22.09.1981 г – Началник на РВ и А на  11 танкова  бригада гр. Карлово;
  • 30.09.1972 г до 02.09.1975 г - Преподавател по ,,Артилерийска стрелба” във ВНВАУ “Г.Димитров”, Шумен;
  • 02.11.1965 г до 30.09.1972 г - Командир  на  взвод  в  66 ракетна бригада  гр. Ямбол.

Езикови познания:  Руски език.
Семейно положение: женен, дъщеря и син  
E-mail: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

 

Ген. м-р /з/ инж. Вълчо Статев Фотев